UEFA taurė 2008–2009 m.

UEFA taurė 2008-2009 m. – 38-asis UEFA taurės turnyras (51-asis įskaitant ir Mugių taurę). Prasidėjo 2008 m. vasarą.

DalyviaiKeisti

Turnyre dalyvaus 1-4 komandos iš kiekvienos šalies. Klubų skaičius šaliai priklauso nuo 2002–2007 m. UEFA lygų koeficiento.

Pirmasis atrankos etapas (1/256 finalo)Keisti

Pirmoji komanda Antroji komanda I rungt. II rungt.
  Varnos „Černo More“ (Bulgarija)   Sant Chulija de Lorijos UE (Andora) 4-0 5-0
  Bitolos „Pelister“ (Makedonija)   Nikosijos APÓEL (Kipras) 0-0 0-1
  Vaduco FC (Lichtenšteinas)   Mostaro „Zrinjski“ (Bosnija ir Hercegovina) 1-2 0-3
  Široki Brijego NK (Bosnija ir Hercegovina)   Tiranos „Partizani“ (Albanija) 0-0 3-1
  Kirjat Šmonos „Hapoel Ironi“ (Izraelis)   Budvos „Mogren“ (Juodkalnija) 1-1 3-0
  Koperio FC (Slovėnija)   Škoderio „Vllaznia“ (Albanija) 1-2 0-0
  Golubovcų „Zeta“ (Juodkalnija)   Liublianos „Interblock“ (Slovėnija) 1-1 0-1
  Tel Avivo „Hapoel“ (Izraelis)   Seravalės „Juvenes-Dogana“ (San Marinas) 3-0 2-0
  Splito „Hajduk“ (Kroatija)   Birkirkaros FC (Malta) 4-0 3-0
  Nikosijos „Omónoia“ (Kipras)   Kumanovo „Milano“ (Makedonija) 2-0 2-1
  Marsašloko FC (Malta)   Koprivnicos „Slaven“ (Kroatija) 0-4 0-4
  Zalcburgo „Red Bull“ (Austrija)   Jerevano „Bananc’“ (Armėnija) 7-0 3-0
  Dėro ETO (Vengrija)   Zestafonio FC (Gruzija) 1-1 2-1
  Jerevano „Ararat“ (Armėnija)   Belinconos AC (Šveicarija) 0-1 1-3
  Kišiniovo „Dacia“ (Moldavija)   Čačako „Borac“ (Serbija) 1-1 1-3
  Kostanajaus „Tobyl“ (Kazachstanas)   Vienos „Austria“ (Austrija) 1-0 0-2
  Berlyno „Hertha“ (Vokietija)   Otačio „Nistru“ (Moldavija) 8-1 0-0
  Lenkoranės „Xäzär“ (Azerbaidžanas)   Poznanės „Lech“ (Lenkija) 0-1 1-4
  Varšuvos „Legia“ (Lenkija)   Gomelio FK (Baltarusija) 0-0 4-1
  Trnavos „Spartak“ (Slovakija)   Tbilisio „VIT J̌orǰia“ (Gruzija) 2-2 0-1
  Minsko MTZ-RIPO (Baltarusija)   Žilinos MŠK (Slovakija) 2-2 0-1
  Karagandos „Šahter“ (Kazachstanas)   Debreceno VSC (Vengrija) 1-1 0-1
  Novi Sado „Vojvodina“ (Serbija)   Baku „Olimpik“ (Azerbaidžanas) 1-0 1-1
  Habnarfjorduro FH (Islandija)   Grėvenmacherio CS (Liuksemburgas) 3-2 5-1
  Vilniaus „Vėtra“ (Lietuva)   Stavangerio „Viking“ (Norvegija) 1-0 0-2
  Liuksemburgo „Racing FCU“ (Liuksemburgas)   Kalmaro FF (Švedija) 0-3 1-7
  Espo „Honka“ (Suomija)   Akraneso ÍA (Islandija) 3-0 1-2
  Belfasto „Glentoran“ (Šiaurės Airija)   Liepojos „Metalurgs“ (Latvija) 1-1 0-2
  Kopenhagos „Brøndby“ (Danija)   Torshauno B36 (Farerai) 1-0 2-0
  Talino TVMK (Estija)   Farumo „Nordsjælland“ (Danija) 0-3 0-5
  Eidžio „Streymur“ (Farerai)   Mančesterio „City“ (Anglija) 0-2 0-2
  Rygos „Olimps“ (Latvija)   Dublino „Saint Patrick's Athletic“ (Airija) 0-1 0-2
  Stokholmo „Djurgårdens“ (Švedija)   Talino „Flora“ (Estija) 0-0 2-2
  Marijampolės „Sūduva“ (Lietuva)   Lansantfreido TNS (Velsas) 1-0 1-0
  Belfasto „Cliftonville“ (Šiaurės Airija)   Kopenhagos FC (Danija) 0-4 0-7
  Korko „City“ (Airija)   Valkeakoskio „Haka“ (Suomija) 2-2 0-4
  Bangoro „City“ (Velsas)   Herningo „Midtjylland“ (Danija) 1-6 0-4

Antrasis atrankos etapas (1/128 finalo)Keisti

Į šį etapą pateko ir Intertoto taurės 11 laimėtojų.

Pirmoji komanda Antroji komanda I rungt. II rungt.
  Široki Brijego NK (Bosnija ir Hercegovina)   Stambulo „Beşiktaş“ (Turkija) 1-2 0-4
  Bragos SC (Portugalija)   Mostaro „Zrinjski“ (Bosnija ir Hercegovina) 1-0 2-0
  Čačako „Borac“ (Serbija)   Sofijos „Lokomotiv“ (Bulgarija) 1-0 1-1
  Novi Sado „Vojvodina“ (Serbija)   Tel Avivo „Hapoel“ (Izraelis) 0-0 0-3
  Salonikų „Árīs“ (Graikija)   Koprivnicos „Slaven“ (Kroatija) 1-0 0-2
  Lovečo „Liteks“ (Bulgarija)   Kirjat Šmonos „Hapoel Ironi“ (Izraelis) 0-0 2-1
  La Korunjos „Deportivo“ (Ispanija)   Splito „Hajduk“ (Kroatija) 0-0 2-0
  Nikosijos APÓEL (Kipras)   Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 2-2 3-3[1]
  Škoderio „Vllaznia“ (Albanija)   Neapolio SSC (Italija) 0-3 0-5
  Natanijos „Maccabi“ (Izraelis)   Varnos „Černo More“ (Bulgarija) 1-1 0-2
  Atėnų AÉK (Graikija)   Nikosijos „Omónoia“ (Kipras) 0-1 2-2
  Liepojos „Metalurgs“ (Latvija)   Vaslujaus FC (Rumunija) 0-2 1-3
  Ciuricho FC (Šveicarija)   Graco „Sturm“ (Austrija) 1-1 1-1[2]
  Štutgarto VfB (Vokietija)   Dėro ETO (Vengrija) 2-1 4-1
  Poznanės „Lech“ (Lenkija)   Ciuricho „Grasshopper“ (Šveicarija) 6-0 0-0
  Libereco „Slovan“ (Čekija)   Žilinos MŠK (Slovakija) 1-2 1-2
  Tbilisio „VIT J̌orǰia“ (Gruzija)   Vienos „Austria“ (Austrija) [3] 0-2
  Berno „Young Boys“ (Šveicarija)   Debreceno VSC (Vengrija) 4-1 3-2
  Varšuvos „Legia“ (Lenkija)   Maskvos FK (Rusija) 1-2 0-2
  Dniepropetrovsko „Dnìpro“ (Ukraina)   Belinconos AC (Šveicarija) 3-2 1-2
  Liublianos „Interblock“ (Slovėnija)   Berlyno „Hertha“ (Vokietija) 0-2 0-1
  Marijampolės „Sūduva“ (Lietuva)   Zalcburgo „Red Bull“ (Austrija) 1-4 1-0
  Stokholmo „Djurgårdens“ (Švedija)   Trondheimo „Rosenborg“ (Norvegija) 2-1 0-5
  Damfriso „Queen of South“ (Škotija)   Farumo „Nordsjælland“ (Danija) 1-2 1-2
  Gento KAA (Belgija)   Kalmaro FF (Švedija) 2-1 0-4
  Mančesterio „City“ (Anglija)   Herningo „Midtjylland“ (Danija) 0-1 1-0[4]
  Espo „Honka“ (Suomija)   Stavangerio „Viking“ (Norvegija) 0-0 2-1
  Valkeakoskio „Haka“ (Suomija)   Kopenhagos „Brøndby“ (Danija) 0-4 0-2
  Bekestua „Stabæk“ (Norvegija)   Reno „Stade“ (Prancūzija) 2-1 0-2
  Kopenhagos FC (Danija)   Lilestriomo SK (Norvegija) 3-1 4-2
  Buroso „Elfsborg“ (Švedija)   Dublino „Saint Patrick's Athletic“ (Airija) 2-2 1-2
  Habnarfjorduro FH (Islandija)   Birmingamo „Aston Villa“ (Anglija) 1-4 1-1

1/64 finaloKeisti

Pirmoji komanda Antroji komanda I rungt. II rungt.
  Milano AC (Italija)   Ciuricho FC (Šveicarija) 3-1 1-0
  Timišoaros FC (Rumunija)   Belgrado „Partizan“ (Serbija) 1-2 0-1
  Berlyno „Hertha“ (Vokietija)   Dublino „Saint Patrick's Athletic“ (Airija) 2-0 0-0
  Ostravos „Baník“ (Čekija)   Maskvos „Spartak“ (Rusija) 0-1 1-1
  Stambulo „Beşiktaş“ (Turkija)   Charkovo „Metalìst“ (Ukraina) 1-0 1-4
  Portsmuto FC (Anglija)   Gimarainso „Vitória“ (Portugalija) 2-0 2-2[1]
  Kaiserio „Kayserispor“ (Turkija)   Paryžiaus „Saint-Germain“ (Prancūzija) 1-2 0-0
  Sevilijos FC (Ispanija)   Zalcburgo „Red Bull“ (Austrija) 2-0 2-0
  Volfsburgo VfL (Vokietija)   Bukarešto „Rapid“ (Rumunija) 1-0 1-1
  Genujos „Sampdoria“ (Italija)   Kauno FBK (Lietuva) 5-0 2-1
  Funšalio „Marítimo“ (Portugalija)   Valensijos CF (Ispanija) 0-1 1-2
  Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija)   Prahos „Sparta“ (Čekija) 0-0 3-3
  Nikosijos „Omónoia“ (Kipras)   Mančesterio „City“ (Anglija) 1-2 1-2
  Berno „Young Boys“ (Šveicarija)   Briugės „Club“ (Belgija) 2-2 0-2
  Nansi „Lorraine“ (Prancūzija)   Madervelio FC (Škotija) 1-0 2-0
  Liverpulio „Everton“ (Anglija)   Lježo „Standard“ (Belgija) 2-2 1-2
  Neapolio SSC (Italija)   Lisabonos „Benfica“ (Portugalija) 3-2 0-2
  Belinconos AC (Šveicarija)   Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 3-4 1-2
  Neimegeno NEC (Nyderlandai)   Bukarešto „Dinamo“ (Rumunija) 1-0 0-0
  Santandero „Racing“ (Ispanija)   Espo „Honka“ (Suomija) 1-0 1-0
  Nikosijos APÓEL (Kipras)   Gelzenkircheno „Schalke“ (Vokietija) 1-4 1-1
  Lovečo „Liteks“ (Bulgarija)   Birmingamo „Aston Villa“ (Anglija) 1-3 1-1
  Vienos „Austria“ (Austrija)   Poznanės „Lech“ (Lenkija) 2-1 2-4[1]
  Setubalio „Vitória“ (Portugalija)   Herenveno SC (Nyderlandai) 1-1 2-5
  Bergeno „Brann“ (Norvegija)   La Korunjos „Deportivo“ (Ispanija) 2-0 0-2[5]
  Prahos „Slavia“ (Čekija)   Vaslujaus FC (Rumunija) 0-0 1-1
  Koprivnicos „Slaven“ (Kroatija)   Maskvos CSKA (Rusija) 1-2 0-1
  Kopenhagos „Brøndby“ (Danija)   Trondheimo „Rosenborg“ (Norvegija) 1-2 2-3
  Varnos „Černo More“ (Bulgarija)   Štutgarto VfB (Vokietija) 1-2 2-2
  Reno „Stade“ (Prancūzija)   Enschedės „Twente“ (Nyderlandai) 2-1 0-1
  Čačako „Borac“ (Serbija)   Amsterdamo „Ajax“ (Nyderlandai) 1-4 0-2
  Londono „Tottenham Hotspur“ (Anglija)   Krokuvos „Wisła“ (Lenkija) 2-1 1-1
  Maskvos FK (Rusija)   Kopenhagos FC (Danija) 1-2 1-1
  Žilinos MŠK (Slovakija)   Sofijos „Levski“ (Bulgarija) 1-1 1-0
  Dortmundo „Borussia“ (Vokietija)   Udinės „Calcio“ (Italija) 0-2 2-0[6]
  Bragos SC (Portugalija)   Bratislavos „Artmedia“ (Slovakija) 4-0 2-0
  Roterdamo „Feyenoord“ (Nyderlandai)   Kalmaro FF (Švedija) 0-1 2-1
  Hamburgo SV (Vokietija)   Urzičenio „Unirea“ (Rumunija) 0-0 2-0
  Tel Avivo „Hapoel“ (Izraelis)   Sent Etjeno AS (Prancūzija) 1-2 1-2
  Farumo „Nordsjælland“ (Danija)   Pirėjo „Olympiakós“ (Graikija) 0-2 0-5

Grupių turnyras (1/32 finalo)Keisti

Pagrindinis straipsnis – UEFA taurė 2008-2009 m./Grupės.

Klubai suskirstyti į 8 grupes. Grupių turnyrai vyko vieno rato sistema (be atsakomųjų rungtynių). Į kitą etapą pateko po 3 geriausias komandas iš grupės.

A grupėKeisti

  1.   Mančesterio „City“ (Anglija) – 7 tšk.
  2.   Enschedės „Twente“ (Nyderlandai) – 6 tšk.
  3.   Paryžiaus „Saint-Germain“ (Prancūzija) – 5 tšk.
  4.   Santandero „Racing“ (Ispanija) – 5 tšk.
  5.   Gelzenkircheno „Schalke“ (Vokietija) – 4 tšk.

B grupėKeisti

  1.   Charkovo „Metalìst“ (Ukraina) – 10 tšk.
  2.   Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) – 9 tšk.
  3.   Pirėjo „Olympiakós“ (Graikija) – 6 tšk.
  4.   Berlyno „Hertha“ (Vokietija) – 2 tšk.
  5.   Lisabonos „Benfica“ (Portugalija) – 1 tšk.

C grupėKeisti

  1.   Lježo „Standard“ (Belgija) – 9 tšk.
  2.   Štutgarto VfB (Vokietija) – 7 tšk.
  3.   Genujos „Sampdoria“ (Italija) – 7 tšk.
  4.   Sevilijos FC (Ispanija) – 6 tšk.
  5.   Belgrado „Partizan“ (Serbija) – 0 tšk.

D grupėKeisti

  1.   Udinės „Calcio“ (Italija) – 9 tšk.
  2.   Londono „Tottenham Hotspur“ (Anglija) – 7 tšk.
  3.   Neimegeno NEC (Nyderlandai) – 6 tšk.
  4.   Maskvos „Spartak“ (Rusija) – 4 tšk.
  5.   Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija) – 3 tšk.

E grupėKeisti

  1.   Volfsburgo VfL (Vokietija) – 10 tšk.
  2.   Milano AC (Italija) – 8 tšk.
  3.   Bragos SC (Portugalija) – 6 tšk.
  4.   Portsmuto FC (Anglija) – 4 tšk.
  5.   Herenveno SC (Nyderlandai) – 0 tšk.

F grupėKeisti

  1.   Hamburgo SV (Vokietija) – 9 tšk.
  2.   Amsterdamo „Ajax“ (Nyderlandai) – 7 tšk.
  3.   Birmingamo „Aston Villa“ (Anglija) – 6 tšk.
  4.   Žilinos MŠK (Slovakija) – 4 tšk.
  5.   Prahos „Slavia“ (Čekija) – 2 tšk.

G grupėKeisti

  1.   Sent Etjeno AS (Prancūzija) – 8 tšk.
  2.   Valensijos CF (Ispanija) – 6 tšk.
  3.   Kopenhagos FC (Danija) – 5 tšk.
  4.   Briugės „Club“ (Belgija) – 3 tšk.
  5.   Trondheimo „Rosenborg“ (Norvegija) – 2 tšk.

H grupėKeisti

  1.   Maskvos CSKA (Rusija) – 12 tšk.
  2.   La Korunjos „Deportivo“ (Ispanija) – 7 tšk.
  3.   Poznanės „Lech“ (Lenkija) – 5 tšk.
  4.   Nansi „Lorraine“ (Prancūzija) – 4 tšk.
  5.   Roterdamo „Feyenoord“ (Nyderlandai) – 0 tšk.

ŠešioliktfinalisKeisti

Į šį etapą pateko 24 komandos iš praėjusio etapo ir 8 komandos, užėmusios trečiąsias vietas Čempionų lygos grupėse. Burtai surengti taip, kad UEFA taurės grupių nugalėtojai žaidžia su trečiąsias vietas užėmusiomis komandomis, o buvę Čempionų lygos dalyviai – su antrąsias vietas užėmusiais klubais. Komandos iš tos pačios grupės ar šalies tarpusavyje susitikti negali.

Pirmoji komanda Antroji komanda I rungt. II rungt.
  Paryžiaus „Saint-Germain“ (Prancūzija)   Volfsburgo VfL (Vokietija) 2-0 3-1
  Kopenhagos FC (Danija)   Mančesterio „City“ (Anglija) 2-2 1-2
  Neimegeno NEC (Nyderlandai)   Hamburgo SV (Vokietija) 0-3 0-1
  Genujos „Sampdoria“ (Italija)   Charkovo „Metalìst“ (Ukraina) 0-1 0-2
  Bragos SC (Portugalija)   Lježo „Standard“ (Belgija) 3-0 1-1
  Birmingamo „Aston Villa“ (Anglija)   Maskvos CSKA (Rusija) 1-1 0-2
  Poznanės „Lech“ (Lenkija)   Udinės „Calcio“ (Italija) 2-2 1-2
  Pirėjo „Olympiakós“ (Graikija)   Sent Etjeno AS (Prancūzija) 1-3 1-2
  Florencijos „Fiorentina“ (Italija)   Amsterdamo „Ajax“ (Nyderlandai) 0-1 1-1
  Olborgo BK (Danija)   La Korunjos „Deportivo“ (Ispanija) 3-0 3-1
  Brėmeno „Werder“ (Vokietija)   Milano AC (Italija) 1-1 2-2
  Bordo „Girondins“ (Prancūzija)   Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 0-0 3-4
  Kijevo „Dinamo“ (Ukraina)   Valensijos CF (Ispanija) 1-1 2-2
  Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija)   Štutgarto VfB (Vokietija) 2-1 2-1
  Marselio „Olympique“ (Prancūzija)   Enschedės „Twente“ (Nyderlandai) 0-1 1-0 [7]
  Donecko „Šahtar“ (Ukraina)   Londono „Tottenham Hotspur“ (Anglija) 2-0 1-1

AštuntfinalisKeisti

Pirmoji komanda Antroji komanda I rungt. II rungt.
  Brėmeno „Werder“ (Vokietija)   Sent Etjeno AS (Prancūzija) 1-0 2-2
  Hamburgo SV (Vokietija)   Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 1-1 3-2
  Marselio „Olympique“ (Prancūzija)   Amsterdamo „Ajax“ (Nyderlandai) 2-1 2-2 [1]
  Mančesterio „City“ (Anglija)   Olborgo BK (Danija) 2-0 0-2 [8]
  Kijevo „Dinamo“ (Ukraina)   Charkovo „Metalìst“ (Ukraina) 1-0 2-3
  Paryžiaus „Saint-Germain“ (Prancūzija)   Bragos SC (Portugalija) 0-0 1-0
  Udinės „Calcio“ (Italija)   Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) 2-0 0-1
  Maskvos CSKA (Rusija)   Donecko „Šahtar“ (Ukraina) 1-0 0-2

KetvirtfinalisKeisti

Pirmoji komanda Antroji komanda I rungt. II rungt.
  Hamburgo SV (Vokietija)   Mančesterio „City“ (Anglija) 3-1 1-2
  Paryžiaus „Saint-Germain“ (Prancūzija)   Kijevo „Dinamo“ (Ukraina) 0-0 0-3
  Donecko „Šahtar“ (Ukraina)   Marselio „Olympique“ (Prancūzija) 2-0 2-1
  Brėmeno „Werder“ (Vokietija)   Udinės „Calcio“ (Italija) 3-1 3-3

PusfinalisKeisti

Pirmoji komanda Antroji komanda I rungt. II rungt.
  Kijevo „Dinamo“ (Ukraina)   Donecko „Šahtar“ (Ukraina) 1-1 1-2
  Brėmeno „Werder“ (Vokietija)   Hamburgo SV (Vokietija) 0-1 3-2

FinalasKeisti

Diena Stadionas, miestas Žiūrovai Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
2009-05-20 Şükrü Saracoğlu, Stambulas 52000 Sahtar Doneck Werder Bremen 2-1 (prat.)
Luiz Adriano (25'), Jadson (97'); Naldo (35')

IšnašosKeisti

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Po pratęsimo.
  2. Baudinių serija 4-2.
  3. Dėl karo Gruzijoje rungtynės atšauktos, paliekant tik rungtynes Austrijoje.
  4. Baudinių serija 4-2.
  5. Baudinių serija 2-3.
  6. Baudinių serija 3-4.
  7. Baudinių serija 7-6.
  8. Baudinių serija 4-3.

NuorodosKeisti