Akademinis irklavimas 2016 m. vasaros olimpinėse žaidynėse

Akademinis irklavimas
2016 m. vasaros olimpinėse žaidynėse
Rowing 2016 Olympics logo.png
Varžybų vietaRodrigo de Freitas lagūna, Rio de Žaneiras[1]
Datarugpjūčio 6-13 d.[2]
Dalyviai550[3]

«2012 2020»
Infolentelė: žiūrėti  aptarti  redaguoti

Akademinis irklavimas 2016 m. vasaros olimpinėse žaidynėse vyko 2016 m. rugpjūčio 6-13 dienomis[2] Kopakabanos paplūdimyje, Rodrigo de Freitas lagūnoje.[1] Akademinio irklavimo varžybose iš viso dalyvavo 550 irkluotojų, 331 vyras ir 219 moterų.[3]

FormatasKeisti

Sportininkai iš viso rungsis 14 rungčių: vyrai – aštuoniose, moterys – šešiose.[3] Rungtys skirstomos į dvi svorio kategorijas: atviro (open weight) ir lengvo (lightweight); ir dvi irklavimo būdo kategorijas: pavieno irklo valčių kategoriją (sweep), kur kiekvienas sportininkas naudoja tik po vieną irklą, ir porinio irklo valčių kategoriją (scull), kur kiekvienas sportininkas naudoja irklų porą.

Porinio irklo valčių kategorijos rungtys yra vyrų ir moterų vienvietės, dvivietės, lengvo svorio dvivietės ir keturvietės valtys.[3] Šios kategorijos rungtys sutartinai žymimos Nx, kur N – vietų skaičius (pvz., dvivietės porinio irklo valtys žymimos 2x). Pavienio irklo valčių kategorijos rungtys yra vyrų ir moterų dvivietės ir aštuonvietės bei vyrų keturvietės ir lengvo svorio keturvietės valtys.[3] Šios kategorijos rungtys sutartinai žymimos N+ (su vairininku) arba N- (be vairininko) (pvz., keturvietės pavienio irklo valtys be vairininko žymimos 4-). Lengvo svorio valtys atskiriamos prieš sutartinį žymėjimą parašius raidę L.

KvalifikacijaKeisti

Kiekviena dalyvaujanti šalis gali deleguoti po vieną valtį kiekvienoje iš 14 rungčių, taigi iš viso daugiausiai 48 irkluotojus.[3] Dauguma kvalifikacinių vietų buvo išdalytos per 2015 m. pasaulio irklavimo čempionatą, vykusį Prancūzijoje 2015 m. rugpjūčio 30 d.-rugsėjo 4 d. Vietos buvo skiriamos Nacionaliniams olimpiniams komitetams (ne individualiems sportininkams), galutinėje lentelėje esantiems pirmose 9 vietose 1x kategorijoje (vyrų ir moterų); pirmose 5 vietose 8+ kategorijoje; pirmose 11 vietų 2x, L2x, 4- ir L4- (tik vyrai) kategorijose; ir pirmose 8 vietose 4x vyrų kategorijoje bei pirmose 5 vietose 4x moterų kategorijoje.[3] Kitos vietos yra išdalijamos šalims per žemynines kvalifikacines regatas Azijoje ir Okeanijoje (išskyrus Naująją Zelandiją ir Australiją), Afrikoje, Lotynų Amerikoje ir Europoje (Europos regatoje dalyvaus ir JAV, Kanada, Australija bei Naujoji Zelandija) bei galutinėje olimpinėje kvalifikacinėje regatoje Šveicarijos mieste Liucernoje.[3]

GrafikasKeisti

P Plaukimai A Atkrintamosios ¼ Ketvirtfinaliai ½ Pusfinaliai F Finalai
Vyrų[4]
Rungtis↓/Data → Šeš 6 Sek 7 Pir 8 Ant 9 Tre 10 Ket 11 Pen 12 Šeš 13
1x P A ¼ ½ F
2- P A ½ F
2x P A ½ F
L2x P A ½ F
4- P A ½ F
4x P A F
L4- P A ½ F
8+ P A F
Moterų[4]
Rungtis↓/Data → Šeš 6 Sek 7 Pir 8 Ant 9 Tre 10 Ket 11 Pen 12 Šeš 13
1x P A ¼ ½ F
2- P A ½ F
2x P A ½ F
L2x P A ½ F
4x P A F
8+ P A F

Dalyvaujančios šalysKeisti

MedalininkaiKeisti

VyraiKeisti

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
Porinio irklo valtys
Vienvietės (1x)
(detaliau)
  Mahé Drysdale
Naujoji Zelandija (NZL)
  Damir Martin
Kroatija (CRO)
  Ondrej Synek
Čekija (CZE)
Dvivietės (2x)
(detaliau)
  Kroatija (CRO)
Martin Sinković
Valent Sinković
  Lietuva (LTU)
Mindaugas Griškonis
Saulius Ritter
  Norvegija (NOR)
Kjetil Borch
Olaf Tufte
Lengvo svorio dvivietės (L2x)
(detaliau)
  Prancūzija (FRA)
Pierre Houin
Jérémie Azou
  Airija (IRL)
Gary O'Donovan
Paul O'Donovan
  Norvegija (NOR)
Kristoffer Brun
Are Strandli
Keturvietės (4x)
(detaliau)
  Vokietija (GER)
Philipp Wende
Lauritz Schoof
Karl Schulze
Hans Gruhne
  Australija (AUS)
Karsten Forsterling
Alexander Belonogoff
Cameron Girdlestone
James McRae
  Estija (EST)
Andrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
Pavienio irklo valtys
Dvivietės (2-)
(detaliau)
  Naujoji Zelandija (NZL)
Eric Murray
Hamish Bond
  Pietų Afrikos Respublika (RSA)
Lawrence Brittain
Shaun Keeling
  Italija (ITA)
Marco Di Costanzo
Giovanni Abagnale
Keturvietės (4-)
(detaliau)
  Jungtinė Karalystė (GBR)
Alex Gregory
Mohamed Sbihi
George Nash
Constantine Louloudis
  Australija (AUS)
Will Lockwood
Josh Dunkley-Smith
Josh Booth
Alexander Hill
  Italija (ITA)
Domenico Montrone
Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Giuseppe Vicino
Lengvo svorio keturvietės (L4-)
(detaliau)
  Šveicarija (SUI)
Lucas Tramèr
Simon Schürch
Simon Niepmann
Mario Gyr
  Danija (DEN)
Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Kasper Winther Jørgensen
Morten Jørgensen
  Prancūzija (FRA)
Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard
Aštuonvietės (8+)
(detaliau)
  Jungtinė Karalystė (GBR)
Paul Bennett
Scott Durant
Matt Gotrel
Matt Langridge
Tom Ransley
Pete Reed
William Satch
Andrew Triggs-Hodge
Phelan Hill
  Vokietija (GER)
Maximilian Munski
Malte Jakschik
Andreas Kuffner
Eric Johannesen
Maximilian Reinelt
Felix Drahotta
Richard Schmidt
Hannes Ocik
Martin Sauer
  Nyderlandai (NED)
Kaj Hendrik
Robert Lücken
Boaz Meylink
Boudewijn Roell
Olivier Siegelaar
Dirk Uittenboogaard
Mechiel Versluis
Tone Wieten
Peter Wiersum

MoterysKeisti

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
Porinio irklo valtys
Vienvietės (1x)
(detaliau)
  Kim Brennan
Australija (AUS)
  Gevvie Stone
JAV (USA)
  Duan Jingli
Kinija (CHN)
Dvivietės (2x)
(detaliau)
  Lenkija (POL)
Magdalena Fularczyk
Natalia Madaj
  Jungtinė Karalystė (GBR)
Victoria Thornley
Katherine Grainger
  Lietuva (LTU)
Donata Vištartaitė
Milda Valčiukaitė
Lengvo svorio dvivietės (L2x)
(detaliau)
  Nyderlandai (NED)
Ilse Paulis
Maaike Head
  Kanada (CAN)
Lindsay Jennerich
Patricia Obee
  Kinija (CHN)
Huang Wenyi
Pan Feihong
Keturvietės (4x)
(detaliau)
  Vokietija (GER)
Annekatrin Thiele
Carina Bär
Julia Lier
Lisa Schmidla
  Nyderlandai (NED)
Chantal Achterberg
Nicole Beukers
Inge Janssen
Carline Bouw
  Lenkija (POL)
Maria Springwald
Joanna Leszczyńska
Agnieszka Kobus
Monika Ciaciuch
Pavienio irklo valtys
Dvivietės (2-)
(detaliau)
  Jungtinė Karalystė (GBR)
Helen Glover
Heather Stanning
  Naujoji Zelandija (NZL)
Genevieve Behrent
Rebecca Scown
  Danija (DEN)
Hedvig Rasmussen
Anne Andersen
Aštuonvietės (8+)
(detaliau)
  JAV (USA)
Emily Regan
Kerry Simmonds
Amanda Polk
Lauren Schmetterling
Tessa Gobbo
Meghan Musnicki
Eleanor Logan
Amanda Elmore
Katelin Snyder
  Jungtinė Karalystė (GBR)
Katie Greves
Melanie Wilson
Frances Houghton
Polly Swann
Jessica Eddie
Olivia Carnegie-Brown
Karen Bennett
Zoe Lee
Zoe De Toledo
  Rumunija (ROU)
Roxana Cogianu
Ioana Strungaru
Mihaela Petrilă
Iuliana Popa
Mădălina Beres
Laura Oprea
Adelina Boguș
Andreea Boghian
Daniela Druncea

ŠaltiniaiKeisti

  1. 1,0 1,1 „Rio 2016: Rowing“. Rio 2016. Nuoroda tikrinta 31 January 2015. 
  2. 2,0 2,1 „Bilietai“. NOC*NSF. 31 March 2015. Suarchyvuotas originalas 2015-09-14. Nuoroda tikrinta 6 May 2015. 
  3. 3,0 3,1 3,2 3,3 3,4 3,5 3,6 3,7 „QUALIFICATION SYSTEM –GAMES OF THE XXXIOLYMPIAD–RIO 2016“ (PDF). Rio 2016. Nuoroda tikrinta 2015 m. rugpjūčio 1 d. 
  4. 4,0 4,1 „World Rowing: Rio 2016 Olympic Schedule“ (pdf). FISA. Nuoroda tikrinta 26 Jul 2016. 

NuorodosKeisti