2022 m. Pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas

XVIII Pasaulio uždarų patalpų
lengvosios atletikos čempionatas
Data 2022 m. kovo 18 d. – kovo 20 d.
Vieta Belgradas, Serbijos vėliava Serbija
Stadionas Belgrado arena
Rungčių skaičius 26
Pasiekti rekordai 2 x pasaulio
Lygis Profesionalai suaugusieji
Prieš 2018 Birmingiamas
Po 2023 Nandzingas

2022 m. Pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas – 18-asis pasaulinis uždarų patalpų atletikos čempionatas vykęs Belgrade, Serbijoje.

Medalių lentelėKeisti

  *   Šeimininkai (Serbija)

VietaŠalysAuksasSidabrasBronzaIš viso
1  Etiopija4329
2  Jungtinės Amerikos Valstijos37919
3  Belgija2002
4  Šveicarija1203
5  Švedija1113
6  Bahamos1102
  Brazilija1102
  Ispanija1102
  Portugalija1102
  Prancūzija1102
  Ukraina1102
12  Jamaika1023
13  Italija1012
14  Graikija1001
  Kanada1001
  Kuba1001
  Pietų Korėja1001
  Serbija*1001
  Trinidadas ir Tobagas1001
  Venesuela1001
21  Nyderlandai0224
22  Australija0112
  Kenija0112
  Lenkija0112
25  Nigerija0101
  Norvegija0101
27  Didžioji Britanija0022
  Naujoji Zelandija0022
29  Kazachstanas0011
  Slovėnija0011
  Uganda0011
Iš viso (31 Šalys)26262779

NugalėtojaiKeisti

VyraiKeisti

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
60 m   Marcell Jacobs (ITA) 6.41 PL RR   Christian Coleman (USA) 6.41 PG   Marvin Bracy (USA) 6.44 AR
400 m   Jereem Richards (TTO) 45.00 ČR   Trevor Bassitt (USA) 45.05 AR   Carl Bengtström (SWE) 45.33 NR
800 m   Mariano García (ESP) 1:46.20   Noah Kibet (KEN) 1:46.35   Bryce Hoppel (USA) 1:46.51
1500 m   Samuel Tefera (ETH) 3:32.77 ČR   Jakob Ingebrigtsen (NOR) 3:33.02   Abel Kipsang (KEN) 3:33.36 SG
3000 m   Selemon Barega (ETH) 7:41:38   Lamecha Girma (ETH) 7:41:63   Marc Scott (GBR) 7:42:02 SG
60 m barjerinis   Grant Holloway (USA) 7.39   Pascal Martinot-Lagarde (FRA) 7.50   Jarret Eaton (USA) 7.53
4x400 estafetė   Belgija
Julien Watrin
Alexander Doom
Jonathan Sacoor
Kevin Borlée
Dylan Borlée
3:06.52 SG   Ispanija
Bruno Hortelano
Iñaki Cañal
Manuel Guijarro
Bernat Erta
3:06.82 SG   Nyderlandai
Taymir Burnet
Nick Smidt
Terrence Agard
Tony van Diepen
Isayah Boers
Jochem Dobber
3:06.82 SG
Šuolis į aukštį   Woo Sang-hyeok (KOR) 2.34 m   Loïc Gasch (SUI) 2.31 m SG   Hamish Kerr (NZL)
  Gianmarco Tamberi (ITA)
2.31 m NR
Šuolis su kartimi   Armand Duplantis (SWE) 6.20 m PR   Thiago Braz (BRA) 5.95 m   Christopher Nilsen (USA) 5.90 m
Šuolis į tolį   Miltiadis Tentoglou (GRE) 8.55 m PL   Thobias Montler (SWE) 8.38 m NR   Marquis Dendy (USA) 8.27 m SG
Trišuolis   Lázaro Martínez (CUB) 17.64   Pedro Pichardo (POR) 17.46   Donald Scott (USA) 17.21
Rutulio stūmimas   Darlan Romani (BRA) 22.53 m ČR   Ryan Crouser (USA) 22.44 m   Tomas Walsh (NZL) 22.31 m RR
Septynkovė   Damian Warner (CAN) 6489 PL   Simon Ehammer (SUI) 6363 NR   Ashley Moloney (AUS) 6344 RR

PR pasaulio rekordas|RR regiono rekordas|ČR čempionato rekordas|NR nacionalinis rekordas|PL pasaulio sezono lyderis|AR asmeninis rekordas|SG  asm. sezono geriausias

MoterysKeisti

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
60 m   Mujinga Kambundji (SUI) 6.96 PL NR   Mikiah Brisco (USA) 6.99 AR   Marybeth Sant-Price (USA) 7.04 AR
400 m   Shaunae Miller-Uibo (BAH) 50.31 SG   Femke Bol (NED) 50.57   Stephenie Ann McPherson (JAM) 50.79 NR
800 m   Ajeé Wilson (USA) 1:59.09 SG   Freweyni Hailu (ETH) 2:00.54 SG   Halimah Nakaayi (UGA) 2:00.66
1500 m   Gudaf Tsegay (ETH) 3:57.19 ČR   Axumawit Embaye (ETH) 4:02.29   Hirut Meshesha (ETH) 4:03.39
3000 m   Lemlem Hailu (ETH) 8:41.82 SG   Elinor Purrier St. Pierre (USA) 8:42.04   Ejgayehu Taye (ETH) 8:42.23
60 m barjerinis   Cyréna Samba-Mayela (FRA) 7.78 NR   Devynne Charlton (BAH) 7.81 NR   Gabbi Cunningham (USA) 7.87
4x400 estafetė   Jamaika
Junelle Bromfield
Janieve Russell
Roneisha McGregor
Stephenie Ann McPherson
Tiffany James
3:28.40 SG   Nyderlandai
Lieke Klaver
Eveline Saalberg
Lisanne de Witte
Femke Bol
Andrea Bouma
3:28.57 SG   Lenkija
Natalia Kaczmarek
Iga Baumgart-Witan
Kinga Gacka
Justyna Święty-Ersetic
Aleksandra Gaworska
3:28.59 SG
Šuolis į aukštį   Yaroslava Mahuchikh (UKR) 2.02 m PG   Eleanor Patterson (AUS) 2.00 m RR   Nadezhda Dubovitskaya (KAZ) 1.98 m RR
Šuolis su kartimi   Sandi Morris (USA) 4.80 m SG   Katie Nageotte (USA) 4.75 m   Tina Šutej (SLO) 4.75 m
Šuolis į tolį   Ivana Vuleta (SRB) 7.06 m PG   Ese Brume (NGR) 6.85 m SG   Lorraine Ugen (GBR) 6.82 m SG
Trišuolis   Yulimar Rojas (VEN) 15.74 m PR   Maryna Bekh-Romanchuk (UKR) 14.74 m AR   Kimberly Williams (JAM) 14.62 m SG
Rutulio stūmimas   Auriol Dongmo (POR) 20.43 m PL   Chase Ealey (USA) 20.21 m RR   Jessica Schilder (NED) 19.48 m
Penkiakovė   Noor Vidts (BEL) 4929 PL   Adrianna Sułek (POL) 4851 NR   Kendell Williams (USA) 4680 SG

PR pasaulio rekordas|RR regiono rekordas|ČR čempionato rekordas|NR nacionalinis rekordas|PL pasaulio sezono lyderis|AR asmeninis rekordas|SG  asm. sezono geriausias

Dalyvaujančios šalysKeisti

[1]

Lietuva čempionateKeisti

Sportininkas Rungtis Atranka Pusfinalis Finalas
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Modesta Justė Morauskaitė 400 m bėgimas 52.11 6 q 52.00 9 Nepasiekė
Simas Bertašius 1500 m bėgimas 3:48.48 26 Nepasiekė

Čempionato normatyvą taip pat įvykdė Agnė Šerkšnienė, bet į čempionatą nusprendė nevykti.[2]

ŠaltiniaiKeisti

  1. „Entry Lists by COUNTRY“ (PDF). World Athletics. Nuoroda tikrinta 20 March 2022. 
  2. Serbiška atsakomybė ant bėgiko pečių

NuorodosKeisti