2011 m. pasaulio vandens sporto čempionatas

XIV Pasaulio vandens sporto čempionatas
kin. 2011年世界游泳锦标赛
Data 2011 m. liepos 16 d. – liepos 31 d.
Vieta Šanchajus (Kinijos vėliava Kinija)
Stadionas Šanchajaus vandens sporto centras
Šalių skaičius 181
Dalyvių skaičius 2220
Rungčių skaičius Šuoliai į vandenį: 10
Atviras vanduo: 7
Plaukimas: 40
Sinchroninis plaukimas: 7
Vandensvydis: 2
Lygis Profesionalai suaugusieji
Prieš 2009 Roma
Po 2013 Barselona

2011 m. pasaulio vandens sporto čempionatas – 14-asis geriausių pasaulio vandens sporto šakų sportininkų čempionatas, kuris vyko liepos 16 d. – liepos 31 d. Kinijos mieste Šanchajuje.

Miestai kandidataiKeisti

2007 m. kovo 24 d. buvo paskelbta, jog čempionatą rengs Šanchajus. Paskutiniame etape Kinijos miestas nurungė Kataro sostinę Dohą.

FaktaiKeisti

  • Rusijos sinchroninio plaukimo atstovė Natalija Iščenko tapo tituluočiausia sportininke šiame čempionate ir laimėjo šešis aukso medalius.
  • Kinija laimėjo visus aukso medalius šuolių į vandenį varžybose.
  • Tai buvo pirmasis čempionatas, kuriame nebebuvo leista naudoti greitį padidinančių kostiumų.
  • JAV plaukikas Ryan Lochte pagerino pasaulio rekordą vyrų 200 m kompleksiniame plaukime (1:54.00).
  • Kinijos plaukikas Sun Yang pagerino pasaulio rekordą vyrų 1500 m laisvo stiliaus plaukime (14:34.14).
  • Graikijos moterų vandensvydžio komanda laimėjo savo pirmąjį pasaulio čempionato medalį ir jis buvo auksinis.

Medalių lentelėKeisti

Vieta Šalis Auksas Sidabras Bronza Suma
1   Jungtinės Amerikos Valstijos 17 6 9 32
2   Kinija 15 13 8 36
3   Rusija 8 6 4 18
4   Brazilija 4 0 0 4
5   Italija 3 4 2 9
6   Jungtinė Karalystė 3 3 0 6
7   Australija 2 10 4 16
8   Prancūzija 2 4 5 11
9   Nyderlandai 2 1 3 6
10   Graikija 2 1 1 4
11   Danija 2 1 0 3
12   Vokietija 1 3 9 13
13   Švedija 1 1 0 2
14   Vengrija 1 0 4 5
15   Baltarusija 1 0 0 1
15   Bulgarija 1 0 0 1
15   Norvegija 1 0 0 1
15   Pietų Korėja 1 0 0 1
15   Šveicarija 1 0 0 1
20   Kanada 0 4 3 7
21   Japonija 0 4 2 6
22   Ispanija 0 1 5 6
23   Lenkija 0 1 0 1
23   Serbija 0 1 0 1
25   Pietų Afrikos Respublika 0 0 3 3
26   Meksika 0 0 2 2
27   Kroatija 0 0 1 1
27   Ukraina 0 0 1 1
Iš viso 68 64 66 198

MedalininkaiKeisti

Atviro vandens plaukimasKeisti

VyraiKeisti

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
5 km   Thomas Lurz (GER) 56:16.2   Spyridon Gianniotis (GRE) 56:17.4   Evgeny Drattsev (RUS) 56:18.5
10 km   Spyridon Gianniotis (GRE) 1:54:24.7   Thomas Lurz (GER) 1:54:27.2   Sergey Bolshakov (RUS) 1:54:31.8
25 km   Petar Stoychev (BUL) 5:10:39.8   Vladimir Dyatchin (RUS) 5:11:15.6   Csaba Gercsak (HUN) 5:11:18.1

MoterysKeisti

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
5 km   Swann Oberson (SUI) 1:00:39.7   Aurelie Muller (FRA) 1:00:40.1   Ashley Twichell (USA) 1:00:40.2
10 km   Keri-Anne Payne (GBR) 2:01:58.1   Martina Grimaldi (ITA) 2:01:59.9   Marianna Lymperta (GRE) 2:02:01.8
25 km   Ana Marcela Cunha (BRA) 5:29:22.9   Angela Maurer (GER) 5:29:25.0   Alice Franco (ITA) 5:29:30.8

KomandosKeisti

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
Komandinė   Jungtinės Amerikos Valstijos
Andrew Gemmell
Sean Ryan
Ashley Twichell
57:00.6   Australija
Melissa Gorman
Rhys Mainstone
Ky Hurst
57:01.8   Vokietija
Jan Wolfgarten
Thomas Lurz
Isabelle Härle
57:44.2

PlaukimasKeisti

VyraiKeisti

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
50 m laisvu stiliumi   César Cielo (BRA) 21.52   Luca Dotto (ITA) 21.90   Alain Bernard (FRA) 21.92
100 m laisvu stiliumi   James Magnussen (AUS) 47.63   Brent Hayden (CAN) 47.95   William Meynard (FRA) 48.00
200 m laisvu stiliumi   Ryan Lochte (USA) 1:44.44   Michael Phelps (USA) 1:44.79   Paul Biedermann (GER) 1:44.88
400 m laisvu stiliumi   Park Tae-Hwan (KOR) 3:42.04   Sun Yang (CHN) 3:43.24   Paul Biedermann (GER) 3:44.14
800 m laisvu stiliumi   Sun Yang (CHN) 7:38.57   Ryan Cochrane (CAN) 7:41.86   Gergő Kis (HUN) 7:44.94
NR
1500 m laisvu stiliumi   Sun Yang (CHN) 14:34.14
PR
  Ryan Cochrane (CAN) 14:44.46   Gergő Kis (HUN) 14:45.66
NR
50 m nugara   Liam Tancock (GBR) 24.50   Camille Lacourt (FRA) 24.57   Gerhardus Zandberg (RSA) 24.66
100 m nugara   Jérémy Stravius (FRA)
  Camille Lacourt (FRA)
52.76   Neapdovanota   Ryosuke Irie (JPN) 52.98
200 m nugara   Ryan Lochte (USA) 1:52.96   Ryosuke Irie (JPN) 1:54.11   Tyler Clary (USA) 1:54.69
50 m krūtine   Felipe França Silva (BRA) 27.01   Fabio Scozzoli (ITA) 27.17
NR
  Cameron van der Burgh (RSA) 27.19
100 m krūtine   Alexander Dale Oen (NOR) 58.71
NR
  Fabio Scozzoli (ITA) 59.42
NR
  Cameron van der Burgh (RSA) 59.49
200 m krūtine   Dániel Gyurta (HUN) 2:08.41   Kosuke Kitajima (JPN) 2:08.63   Christian vom Lehn (GER) 2:09.06
50 m peteliške   César Cielo (BRA) 23.10   Matthew Targett (AUS) 23.28   Geoff Huegill (AUS) 23.35
100 m peteliške   Michael Phelps (USA) 50.71   Konrad Czerniak (POL) 51.15
NR
  Tyler McGill (USA) 51.26
200 m peteliške   Michael Phelps (USA) 1:53.34   Takeshi Matsuda (JPN) 1:54.01   Wu Peng (CHN) 1:54.67
200 m kompleksinis   Ryan Lochte (USA) 1:54.00
PR
  Michael Phelps (USA) 1:54.16   László Cseh (HUN) 1:57.69
400 m kompleksinis   Ryan Lochte (USA) 4:07.13   Tyler Clary (USA) 4:11.17   Yuya Horihata (JPN) 4:11.98
4×100 m laisvu stiliumi   Australija
James Magnussen (47.49)
Matthew Targett (47.87)
Matthew Abood (47.92)
Eamon Sullivan (47.72)
3:11.00   Prancūzija
Alain Bernard (48.75)
Jérémy Stravius (47.78)
William Meynard (47.39)
Fabien Gilot (47.22)
3:11.14   Jungtinės Amerikos Valstijos
Michael Phelps (48.08)
Garrett Weber-Gale (48.33)
Jason Lezak (48.15)
Nathan Adrian (47.40)
3:11.96
4×200 m laisvu stiliumi   Jungtinės Amerikos Valstijos
Michael Phelps (1:45.53)
Peter Vanderkaay (1:46.07)
Ricky Berens (1:46.51)
Ryan Lochte (1:44.56)
7:02.67   Prancūzija
Yannick Agnel (1:45.25)
Grégory Mallet (1:46.81)
Jérémy Stravius (1:45.40)
Fabien Gilot (1:47.35)
7:04.81
NR
  Kinija
Wang Shun (1:47.09)
Zhang Lin (1:46.14)
Li Yunqi (1:47.30)
Sun Yang (1:45.14)
7:05.67
NR
4×100 m kombinuotas   Jungtinės Amerikos Valstijos
Nick Thoman (53.61)
Mark Gangloff (1:00.24)
Michael Phelps (50.57)
Nathan Adrian (47.64)
3:32.06   Australija
Hayden Stoeckel (54.22)
Brenton Rickard (59.32)
Geoff Huegill (51.72)
James Magnussen (47.00)
3:32.26   Vokietija
Helge Meeuw (53.53)
Hendrik Feldwehr (59.72)
Benjamin Starke (51.83)
Paul Biedermann (47.52)
3:32.60

PR pasaulio rekordas|RR regiono rekordas|ČR čempionato rekordas|NR nacionalinis rekordas|PL pasaulio sezono lyderis|AR asmeninis rekordas|SG  asm. sezono geriausias

MoterysKeisti

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
50 m laisvu stiliumi   Therese Alshammar (SWE) 24.14   Ranomi Kromowidjojo (NED) 24.27   Marleen Veldhuis (NED) 24.49
100 m laisvu stiliumi   Aleksandra Gerasimenya (BLR)
  Jeanette Ottesen (DEN)
53.45   Neapdovanota   Ranomi Kromowidjojo (NED) 53.66
200 m laisvu stiliumi   Federica Pellegrini (ITA) 1:55.58   Kylie Palmer (AUS) 1:56.04   Camille Muffat (FRA) 1:56.10
400 m laisvu stiliumi   Federica Pellegrini (ITA) 4:01.97   Rebecca Adlington (GBR) 4:04.01   Camille Muffat (FRA) 4:04.06
800 m laisvu stiliumi   Rebecca Adlington (GBR) 8:17.51   Lotte Friis (DEN) 8:18.20   Kate Ziegler (USA) 8:23.36
1500 m laisvu stiliumi   Lotte Friis (DEN) 15:49.59   Kate Ziegler (USA) 15:55.60   Li Xuanxu (CHN) 15:58.02
50 m nugara   Anastasia Zuyeva (RUS) 27.79   Aya Terakawa (JPN) 27.93   Missy Franklin (USA) 28.01
100 m nugara   Zhao Jing (CHN) 59.05   Anastasia Zuyeva (RUS) 59.06   Natalie Coughlin (USA) 59.15
200 m nugara   Missy Franklin (USA) 2:05.10
RR
  Belinda Hocking (AUS) 2:06.06   Sharon van Rouwendaal (NED) 2:07.78
50 m krūtine   Jessica Hardy (USA) 30.19   Julija Jefimova (RUS) 30.49   Rebecca Soni (USA) 30.58
100 m krūtine   Rebecca Soni (USA) 1:05.05   Leisel Jones (AUS) 1:06.25   Ji Liping (CHN) 1:06.52
200 m krūtine   Rebecca Soni (USA) 2:21.47   Julija Jefimova (RUS) 2:22.22   Martha McCabe (CAN) 2:24.81
50 m peteliške   Inge Dekker (NED) 25.71   Therese Alshammar (SWE) 25.76   Mélanie Henique (FRA) 25.86
100 m peteliške   Dana Vollmer (USA) 56.87   Alicia Coutts (AUS) 56.94   Lu Ying (CHN) 57.06
200 m peteliške   Jiao Liuyang (CHN) 2:05.55   Ellen Gandy (GBR) 2:05.59   Liu Zige (CHN) 2:05.90
200 m kompleksinis   Ye Shiwen (CHN) 2:08.90   Alicia Coutts (AUS) 2:09.00   Ariana Kukors (USA) 2:09.12
400 m kompleksinis   Elizabeth Beisel (USA) 4:31.78   Hannah Miley (GBR) 4:34.22   Stephanie Rice (AUS) 4:34.23
4×100 m laisvu stiliumi   Nyderlandai
Inge Dekker (54.91)
Ranomi Kromowidjojo (53.26)
Marleen Veldhuis (53.33)
Femke Heemskerk (52.46)
3:33.96   Jungtinės Amerikos Valstijos
Natalie Coughlin (54.09)
Missy Franklin (52.99)
Jessica Hardy (54.12)
Dana Vollmer (53.27)
3:34.47   Vokietija
Britta Steffen (54.51)
Silke Lippok (54.17)
Lisa Vitting (53.85)
Daniela Schreiber (53.12)
3:36.05
4×200 m laisvu stiliumi   Jungtinės Amerikos Valstijos
Missy Franklin (1:55.06)
Dagny Knutson (1:57.18)
Katie Hoff (1:57.41)
Allison Schmitt (1:56.49)
7:46.14   Australija
Bronte Barratt (1:56.86)
Blair Evans (1:57.69)
Angie Bainbridge (1:57.36)
Kylie Palmer (1:55.51)
7:47.42   Kinija
Chen Qian (1:57.37)
Pang Jiaying (1:56.97)
Liu Jing (1:57.85)
Tang Yi (1:55.47)
7:47.66
4×100 m kompleksinis   Jungtinės Amerikos Valstijos
Natalie Coughlin (59.12)
Rebecca Soni (1:04.71)
Dana Vollmer (55.74)
Missy Franklin (52.79)
3:52.36
RR
  Kinija
Zhao Jing (59.24)
Ji Liping (1:06.27)
Lu Ying (56.77)
Tang Yi (53.33)
3:55.61   Australija
Belinda Hocking (59.91)
Leisel Jones (1:06.18)
Alicia Coutts (56.69)
Merindah Dingjan (54.35)
3:57.13

PR pasaulio rekordas|RR regiono rekordas|ČR čempionato rekordas|NR nacionalinis rekordas|PL pasaulio sezono lyderis|AR asmeninis rekordas|SG  asm. sezono geriausias

Sinchroninis plaukimasKeisti

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
Solo techninė programa   Natalija Iščenko (RUS) 98.300   Huang Xuechen (CHN) 96.500   Andrea Fuentes (ESP) 95.300
Solo laisvoji programa   Natalija Iščenko (RUS) 98.550   Andrea Fuentes (ESP) 96.520   Sun Wenyan (CHN) 95.840
Duetai techninė programa   Natalija Iščenko (RUS)
  Svetlana Romašina (RUS)
  Aleksandra Zueva (RUS) (atsarginė)
98.200   Huang Xuechen (CHN)
  Liu Ou (CHN)
  Luo Xi (CHN) (atsarginė)
96.500   Ona Carbonell (ESP)
  Andrea Fuentes (ESP)
95.400
Duetai laisvoji programa   Natalija Iščenko (RUS)
  Svetlana Romašina (RUS)
  Aleksandra Zueva (RUS) (atsarginė)
98.410   Jiang Tingting (CHN)
  Jiang Wenwen (CHN)
96.810   Ona Carbonell (ESP)
  Andrea Fuentes (ESP)
96.500
Komandinė techninė programa   Rusija
Anastasija Davydova
Marija Gromova
Elvira Chasianova
Svetlana Kolesničenko
Daria Korobova
Aleksandra Patskevič
Ala Šiškina
Anželika Timanina
Anisij Olkhova (atsarginė)
Aleksandra Zueva (atsarginė)
98.300   Kinija
Chang Si
Huang Xuechen
Jiang Tingting
Jiang Wenwen
Liu Ou
Luo Xi
Sun Wenyan
Wu Yiwen
Chen Xiaojun (atsarginė)
Guo Li (atsarginė)
96.800   Ispanija
Clara Basiana
Alba María Cabello
Ona Carbonell
Marga Crespi
Andrea Fuentes
Thaïs Henríquez
Paula Klamburg
Cristina Salvador
Sara Gijon (atsarginė)
Irene Montrucchio (atsarginė)
96.000
Komandinė laisvoji programa   Rusija
Anastasija Davydova
Natalija Iščenko
Elvira Chasianova
Svetlana Kolesničenko
Daria Korobova
Aleksandra Patskevič
Ala Šiškina
Anželika Timanina
Maria Gromova (atsarginė)

98.620   Kinija
Chang Si
Fan Jiachen
Huang Xuechen
Jiang Tingting
Jiang Wenwen
Liu Ou
Luo Xi
Wu Yiwen
Chen Xiaojun (atsarginė)
Sun Wenyan (atsarginė)
96.580   Ispanija
Clara Basiana
Alba María Cabello
Ona Carbonell
Marga Crespi
Andrea Fuentes
Thaïs Henríquez
Paula Klamburg
Irene Montrucchio
Sara Gijon (atsarginė)
Cristina Salvador (atsarginė)
96.090
Laisvosios programos kombinacija   Rusija
Anastasija Davydova
Marija Gromova
Natalija Iščenko
Elvira Chasianova
Svetlana Kolesničenko
Darija Korobova
Aleksandra Patskevič
Svetlana Romašina
Ala Šiškina
Anželika Timanina
Anisij Olchova (atsarginė)

98.470   Kinija
Chang Si
Chen Xiaojun
Fan Jiachen
Guo Li
Huang Xuechen
Liu Ou
Luo Xi
Sun Wenyan
Wu Yiwen
Yu Lele
Jiang Tingting (atsarginė)
Jiang Wenwen (atsarginė)
96.390   Kanada
Genevieve Belanger
Marie-Pier Boudreau Gagnon
Stephanie Durocher
Jo-Annie Fortin
Chloe Isaac
Stephanie Leclair
Tracy Little
Elise Marcotte
Karine Thomas
Valerie Welsh
Gabrielle Cardinal (atsarginė)
Erin Willson (atsarginė)
96.150

Šuoliai į vandenįKeisti

VyraiKeisti

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
1 m tramplinas   Li Shixin (CHN) 463.90   He Min (CHN) 444.00   Pavlo Rozenberg (GER) 436.50
3 m tramplinas   He Chong (CHN) 554.30   Ilja Zaharovas (RUS) 508.95   Jevgenijus Kuznetsovas (RUS) 493.55
10 m platforma   Qiu Bo (CHN) 585.45   David Boudia (USA) 544.25   Sascha Klein (GER) 534.50
Sinchroninis
3 m tramplinas
  Qin Kai (CHN)
  Luo Yutong (CHN)
463.98   Ilja Zaharovas (RUS)
  Jevgenijus Kuznetsovas (RUS)
451.89   Yahel Castillo (MEX)
  Julián Sánchez (MEX)
437.61
Sinchroninis
10 m platforma
  Qiu Bo (CHN)
  Huo Liang (CHN)
480.03   Patrick Hausding (GER)
  Sascha Klein (GER)
443.01   Oleksandr Gorshkovozov (UKR)
  Oleksandr Bondar (UKR)
435.36

MoterysKeisti

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
1 m tramplinas   Shi Tingmao (CHN) 318.65   Wang Han (CHN) 310.20   Tania Cagnotto (ITA) 295.45
3 m tramplinas   Wu Minxia (CHN) 380.85   He Zi (CHN) 379.15   Jennifer Abel (CAN) 365.10
10 m platforma   Chen Ruolin (CHN) 405.30   Hu Yadan (CHN) 394.00   Paola Espinosa (MEX) 377.15
Sinchroninis
3 m tramplinas
  Wu Minxia (CHN)
  He Zi (CHN)
356.40   Émilie Heymans (CAN)
  Jennifer Abel (CAN)
313.50   Anabelle Smith (AUS)
  Sharleen Stratton (AUS)
306.90
Sinchroninis
10 m platforma
  Wang Hao (CHN)
  Chen Ruolin (CHN)
362.58   Alexandra Croak (AUS)
  Melissa Wu (AUS)
325.92   Christin Steuer (GER)
  Nora Subschinski (GER)
316.29

VandensvydisKeisti

Vyrai
Auskas Sidabras Bronza
  Italija
Stefano Tempesti
Amaurys Perez
Niccolo Gitto
Pietro Figlioli
Alex Giorgetti
Maurizio Felugo
Niccolo Figari
Valentino Gallo
Christian Presciutti
Deni Fiorentini
Matteo Aicardi
Amaldo Deserti
Giacomo Pastorino
  Serbija
Slobodan Soro
Marko Avramović
Živko Gocić
Vanja Udovičić
Miloš Ćuk
Duško Pijetlović
Slobodan Nikić
Milan Aleksić
Nikola Rađen
Filip Filipović
Andrija Prlainović
Stefan Mitrović
Gojko Pijetlović
  Kroatija
Josip Pavić
Damir Burić
Miho Bošković
Nikša Dobud
Maro Joković
Petar Muslim
Frano Karač
Andro Bušlje
Sandro Sukno
Samir Barač
Fran Paskvalin
Paulo Obradović
Ivan Buljubašić
Moterys
Auskas Sidabras Bronza
  Graikija
Eleni Kouvdou
Christina Tsoukala
Antiopi Melidoni
Ilektra Maria Psouni
Kyriaki Liosi
Alkisti Avramidou
Alexandra Asimaki
Antigoni Roumpesi
Angeliki Gerolymou
Triantafyllia Manolioudaki
Stavroula Antonakou
Georgia Lara
Eleni Goula
  Kinija
Yang Jun
Teng Fei
Liu Ping
Sun Yujun
He Jin
Sun Yating
Song Donglun
Chen Yuan
Wang Yi
Ma Huanhuan
Sun Huizi
Zhang Lei
Wang Ying
  Rusija
Maria Kovtunovskaya
Nadezhda Fedotova
Ekaterina Prokofyeva
Sofia Konukh
Alexandra Antonova
Natalia Ryzhova-Alenicheva
Ekaterina Lisunova
Evgenia Soboleva
Ekaterina Tankeeva
Olga Belyaeva
Evgenia Ivanova
Yulia Gaufler
Anna Karnaukh

Lietuva čempionateKeisti

  Šuoliai į vandenįKeisti

Sportininkai Rungtis Atranka Pusfinalis Finalas
Taškai Vieta Taškai Vieta Taškai Vieta
Ignas Barkauskas 3 m tramplinas 304.15 46 Nepasiekė
Sergej Baziuk 3 m tramplinas 301.20 47 Nepasiekė
Ignas Barkauskas
Sergej Baziuk
3 m tramplinas sinchroninis 301.77 17 Nepasiekė

  PlaukimasKeisti

Vyrai
Sportininkas Rungtis Atranka Pusfinalis Finalas
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Mindaugas Sadauskas 50 m laisvu stiliumi 22.95 34 Nepasiekė
100 m laisvu stiliumi 49.66 29 Nepasiekė
Matas Andriekus 100 m nugara 56.10 39 Nepasiekė
Giedrius Titenis 50 m krūtine 28.14 19 Nepasiekė
100 m krūtine 1:00.41 10Q 1:00.26 8Q 1:00.25 6
200 m krūtine 2:10.33 1Q 2:11.43 8Q 2:11.07 6
Vytautas Janušaitis 100 m peteliške 53.50 31 Nepasiekė
200 m kompleksinis 1:59.43 7Q 1:59.51 10 Nepasiekė
Matas Andriekus
Giedrius Titenis
Vytautas Janušaitis
Mindaugas Sadauskas
4x100 m kombinuotas 3:38.57 17 Nepasiekė
Moterys
Sportininkė Rungtis Atranka Pusfinalis Finalas
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Raminta Dvariškytė 200 m krūtine 2.33.79 27 Nepasiekė

NuorodosKeisti