2010 m. Pasaulio jaunimo lengvosios atletikos čempionatas

2010 m. Pasaulio jaunimo lengvosios atletikos čempionatas
New moncton stadium.JPG
Data 2010 m. liepos 19 - liepos 25
Vieta Monktonas, Kanada
Šalių skaičius 170
Dalyvių skaičius 1450
Rungčių skaičius 11
Lygis Jaunimo kategorija
Tipas Lauko stadiono
Prieš 2008 Bydgoščius
Po 2012 Barselona
Svetainė http://www.moncton2010.ca/

2010 m. Pasaulio jaunimo lengvosios atletikos čempionatas – 13-asis tarptautinės lengvosios atletikos federacijos rengiamas jaunimo amžiaus geriausių pasaulio lengvaatlečių varžybos. Čempionatas vyko Monktone, Kanadoje. Tai jau antrasis čempionatas rengtas šioje šalyje. Varžybas oficialiai atidarė Kanados ministras pirmininkas Stephen Harper ir sporto ministras Gary Lunn.

Medalių lentelėKeisti

Vieta Valstybė       Viso
1   Kenija 7 4 4 15
2   JAV 6 5 4 15
3   Rusija 4 3 2 9
4   Kuba 3 1 0 4
5   Etiopija 2 3 0 5
6   Jungtinė Karalystė 2 2 4 8
7   Prancūzija 2 0 1 3
8   Vokietija 1 4 1 6
9   Japonija 1 2 2 5
10   Jamaika 1 1 2 4
11   Rumunija 1 1 1 3
12   Baltarusija 1 1 0 2
  Lietuva 1 1 0 2
  Norvegija 1 1 0 2
15   Nyderlandai 1 0 3 4
16   Kataras 1 0 1 2
  Pietų Afrikos Respublika 1 0 1 2
  Švedija 1 0 1 2
  Trinidadas ir Tobagas 1 0 1 2
20   Bahamos 1 0 0 1
  Brazilija 1 0 0 1
  Suomija 1 0 0 1
  Grenada 1 0 0 1
  Juodkalnija 1 0 0 1
  Naujoji Zelandija 1 0 0 1
26   Kinija 0 3 4 7
27   Nigerija 0 3 0 3
28   Vengrija 0 2 0 2
29   Italija 0 1 1 2
30   Alžyras 0 1 0 1
  Latvija 0 1 0 1
  Serbija 0 1 0 1
  Slovėnija 0 1 0 1
  Ispanija 0 1 0 1
35   Kanada 0 0 2 2
  Uganda 0 0 2 2
  Ukraina 0 0 2 2
38   Australija 0 0 1 1
  Azerbaidžanas 0 0 1 1
  Egiptas 0 0 1 1
  Airija 0 0 1 1
  Islandija 0 0 1 1
  Marokas 0 0 1 1
  Mergelių salos (JAV) 0 0 1 1
Viso 44 44 44 132

RezultataiKeisti

VyraiKeisti

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
100 m   Dexter Lee (JAM) 10.21   Charles Silmon (USA) 10.23   Jimmy Vicaut (FRA) 10.28
200 m   Shota Iizuka (JPN) 20.67   Aliaksandr Linnik (BLR) 20.89   Aaron Brown (CAN) 21.00
400 m   Kirani James (GRN) 45.89   Marcell Deák-Nagy (HUN) 46.09   Errol Nolan (USA) 46.36
800 m   David Mutinda Mutua (KEN) 1:46.41   Casimir Loxsom (USA) 1:46.57   Robby Andrews (USA) 1:47.00
1500 m   Caleb Mwangangi Ndiku (KEN) 3:37.30   Abderrahmane Anou (ALG) 3:38.86   Mohammad Al-Garni (QAT) 3:38.91
5000 m   David Kiprotich Bett (KEN) 13:23.76   John Kipkoech (KEN) 13:26.03   Aziz Lahbabi (MAR) 13:28.92 (NJR)
10000 m   Dennis Chepkongin Masai (KEN) 27:53.88   Gebretsadik Abraha (ETH) 28:03.45   Paul Kipchumba Lonyangata (KEN) 28:14.55
110 m barjerinis (99.0 cm)   Pascal Martinot-Lagarde (FRA) 13.52   Vladimir Vukicevic (NOR) 13.59   Jack Meredith (GBR) 13.59
400 m barjerinis   Jehue Gordon (TRI) 49.30   Takatoshi Abe (JPN) 49.46   Leslie Murray (ISV) 50.22
3000 m kliūtinis   Jonathan Muia Ndiku (KEN) 8:23.48   Albert Kiptoo Yator (KEN) 8:33.55   Jacob Araptany (UGA) 8:37.02
4x100 m estafetė   JAV
Michael Granger
Charles Silmon
Eric Harris
Oliver Bradwell
38.93   Jamaika
Brandon Tomlinson
Bernardo Brady
Odane Skeen
Dexter Lee
39.55   Trinidadas ir Tobagas
Jamol James
Sabian Cox
Moriba Morain
Shermund Allsop
39.72
4x400 m estafetė   JAV

Joshua Mance
Errol Nolan
David Verburg
Michael Berry

3:04.76   Jamaika

Japhet Samuel
Tobi Ogunmola
Jonathan Nmaju
Salihu Isah

3:06.36 (NJR)   Jungtinė Karalystė

Nathan Wake
Dan Putnam
Sebastian Rodger
Jack Green

3:06.49
10000 m ėjimas   Valery Filipchuk (RUS) 40:43.17   Cai Zelin (CHN) 40:43.59   Petr Bogatyrev (RUS) 40:50.37
Disko metimas (1.750 kg)   Andrius Gudžius (LTU) 63.78   Andrei Gag (ROU) 61.85   Julian Wruck (AUS) 61.09
Kūjo metimas (6 kg)   Conor McCullough (USA) 80.79 (ČR)   Ákos Hudi (HUN) 78.37   Alaa El-Din El-Ashry (EGY) 76.66
Ieties metimas   Till Wöschler (GER) 82.52   Genki Dean (JPN) 76.44   Dmitri Tarabin (RUS) 76.42
Rutulio stūmimas (6 kg)   Jacko Gill (NZL) 20.76   Božidar Antunović (SRB) 20.20 (NJR)   Ding Yonghengy (CHN) 20.14
Šuolis į aukštį   Mutaz Essa Barshim (QAT) 2.30   David Smith (USA) 2.24   Naoto Tobe (JPN) 2.21
Šuolis su kartimi   Anton Ivakin (RUS) 5.50   Claudio Stecchi (ITA) 5.40   Andrew Sutcliffe (GBR) 5.35
Šuolis į tolį   Luvo Manyonga (RSA) 7.99   Eusebio Cáceres (ESP) 7.90   Taylor Stewart (CAN) 7.63
Trišuolis   Aleksey Fedorov (RUS) 16.68   Ernesto Revé (CUB) 16.47   Omar Craddock (USA) 16.23
Jaunimo dešimtkovė   Kevin Mayer (FRA) 7928   Ilya Shkurenev (RUS) 7830   Marcus Nilsson (SWE) 7751

MoterysKeisti

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
100 m   Jodie Williams (GBR) 11.40   Takeia Pinckney (USA) 11.49   Jamile Samuel (NED) 11.56
200 m   Stormy Kendrick (USA) 22.99   Jodie Williams (GBR) 23.19   Jamile Samuel (NED) 23.27
400 m   Shaunae Miller (BAH) 52.52   Margaret Etim (NGA) 53.05   Bianca Răzor (ROU) 53.17
800 m   Elena Mirela Lavric (ROU) 2:01.85   Cherono Koech (KEN) 2:02.29   Annet Negesa (UGA) 2:02.51
1500 m   Tizita Bogale (ETH) 4:08.06   Ciara Mageean (IRL) 4:09.51 (NJR)   Nancy Chepkwemoi (KEN) 4:11.04
3000 m   Mercy Cherono (KEN) 8:55.07   Emebet Anteneh (ETH) 8:55.24   Layes Abdullayeva (AZE) 8:55.33 (NJR)
5000 m   Genzebe Dibaba (ETH) 15:08.06 (ČR)   Mercy Cherono (KEN) 15:09.19   Alice Aprot Nawowuna (KEN) 15:17.39
100 m barjerinis   Isabelle Pedersen (NOR) 13.30 (NJR)   Jenna Pletsch (GER) 13.35   Miriam Hehl (GER) 13.46
400 m barjerinis   Katsiaryna Artyukh (BLR) 56.16   Vera Rudakova (RUS) 57.16   Evonne Britton (USA) 57.32
3000 m klitūnis   Purity Cherotich Kirui (KEN) 9:36.34   Birtukan Adamu (ETH) 9:43.23   Lucia Kamene Muangi (KEN) 9:43.71
4x100 m estafetė   JAV
Stormy Kendrick
Takeia Pinckney
Dezerea Bryant
Ashley Collier
43.44
  Vokietija
Nadja Bahl
Leena Günther
Tatjana Pinto
Stefanie Pähler
43.74
(NJR)
  Nyderlandai
Dafne Schippers
Loreanne Kuhurima
Eva Lubbers
Jamile Samuel
44.09
(NJR)
4x400 m estafetė   JAV

Diamond Dixon
Stacey-Ann Smith
Laura Roesler
Regina George

3:31.20   Nigerija

Nkiruka Florence Uwakwe
Bukola Abogunloko
Chizoba Okodogbe
Margaret Etim

3:31.84   Jamaika

Jody Ann Muir
Janieve Russell
Natoya Goule
Chris-Ann Gordon

3:32.24
10000 m ėjimas   Elena Lashmanova (RUS) 44:11.90   Anna Lukyanova (RUS) 44:17.98   Kumiko Okada (JPN) 45:56.15
Disko metimas   Yaime Pérez (CUB) 56.01   Erin Pendleton (USA) 54.96   Yuliya Kurylo (UKR) 53.96
Kūjo metimas   Sophie Hitchon (GBR) 66.01 (NJR)   Barbara Špiler (SLO) 65.28   Zhang Li (CHN) 63.96
Ieties metimas   Sanni Utriainen (FIN) 56.69   Līna Mūze (LAT) 56.64   Tazmin Brits (RSA) 54.55
Rutulio stūmimas   Geísa Arcanjo (BRA) 17.02   Meng Qianqian (CHN) 16.94   Cui Shuang (CHN) 16.13
Šuolis į aukštį   Marija Vukovic (MNE) 1.91   Airinė Palšytė (LTU) 1.89   Elena Vallortigara (ITA) 1.89
Šuolis su kartimi   Angelica Bengtsson (SWE) 4.25 (NJR)   Victoria von Eynatteny (GER) 4.20   Holly Bleasdale (GBR) 4.15
Šuolis į tolį   Irisdaymi Herrera (CUB) 6.41   Wang Wupin (CHN) 6.23   Marharyta Tverdohlib (UKR) 6.20
Trišuolis   Dailenys Alcántara (CUB) 14.09   Laura Samuel (GBR) 13.75 (NJR)   Deng Lina (CHN) 13.72
Septynkovė   Dafne Schippers (NED) 5967   Sara Gambetta (GER) 5770 (PB)   Helga Margrét Thorsteinsdóttir (ISL) 5706

Lietuva čempionateKeisti

Lietuvai čempionate atstovavo keturi sportininkai:

Sportininkas Rungtis Rezultatai Vieta
Atkrent. Finalas
Nerijus Lučkauskas Ieties metimas 57.81 30
Mažvydas Butkus Disko metimas 53.00 23
Andrius Gudžius Disko metimas 63.14 Q 63.78  
Airinė Palšytė Šuolis į aukštį 1.81 Q 1.89  

NuorodosKeisti